Jesteśmy grupą osób związanych z branżą pogrzebową, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszą misją jest niesienie pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji, jaką jest śmierć kogoś bliskiego.

Natalia

Witam! Mam na imię Natalia, pochodzę z Krakowa i od ponad dwóch lat pracuję w dużym zakładzie pogrzebowym pełniąc rolę konsultanta. To właśnie dzięki mojej pracy wiele osób, które zostały dotknięte tragedią nagłego i bolesnego odejścia kogoś im bliskiego ma możliwość nieco łatwiejszego przebrnięcia przez różnego rodzaju formalności. Oferuję wsparcie przy organizowaniu pogrzebów tradycyjnych jak i coraz bardziej popularnych kremacji zwłok.

Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem jestem w stanie wspomóc wiele działań i przygotowań do uroczystości pogrzebowych. Dzięki mojej pracy wiele osób mogło przejść w dużo łatwiejszy sposób przez formalności podczas przygotowań pogrzebu. Pragnę najlepiej jak potrafię wspomagać osoby znajdujące się w żałobie, dlatego blog jest stale aktualizowany, dzięki czemu znajdują się na nim najbardziej aktualne wiadomości z branży pogrzebowej.

W tekstach opisuję nie tylko zagadnienia czysto formalne, ale także dziele się swoimi spostrzeżeniami w zakresie wyboru wieńców i kwiatów, muzyki, odzieży, trumny i wielu innych akcesoriów funeralnych.

Marcin

Jestem Marcin, pochodzę z Warszawy i pracuję w branży pogrzebowej już od pięciu lat. Okres ten pozwolił mi na zorientowanie się, jak wiele osób nie do końca zdaje sobie w pełni sprawę, co należy zrobić w trakcie, jeżeli dojdzie do śmierci kogoś bliskiego z ich rodziny.

W zamieszczonych tekstach znajdujących się na naszym blogu pogrzebowym postanowiłem w możliwie dokładny sposób przedstawić procedury obowiązujące przy postępowaniu podczas organizacji uroczystości pogrzebowej. Dzięki tekstom znajdującym się na prowadzonym przeze mnie blogu pogrzebowym wiele osób uzyskało odpowiedź, w jaki sposób należy rozpocząć przygotowania do tej smutnej, ale jakże bardzo ważnej uroczystości.

W tekstach znajdujących się na moim blogu podpowiadam także, co i w jaki sposób należy zrobić, a czego unikać żeby dana ceremonia pogrzebowa odbyła się we właściwy sposób. Poprzez właściwy sposób wiele osób rozumie dobrze oddane poczucie czci i godności dla zmarłej osoby. Posiadając pewne doświadczenie podpowiadam, co należy zrobić i czego przestrzegać.

Michał

Mam na imię Michał i pracuję od trzech lat w jednym z trójmiejskich zakładów pogrzebowych. Widząc bardzo często ból i zakłopotanie w oczach wielu osób korzystających z usług pogrzebowych, których spotkała tragedia nagłego odejścia kogoś im bliskiego, postanowiłem wspomóc bloga pogrzebowego.

Na blogu dzielę się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami w tematyce pogrzebowej. Czytając bloga wiele osób dowiaduje się, co i w jaki sposób wykonać, aby nie popełnić jakichś większych błędów. Pisane przeze mnie artykuły dotyczą kwestii formalnych, jak i tych bardziej ludzkich. W tekstach poruszam, bowiem wybór najbardziej właściwych akcesoriów funeralnych, zachowanie na pogrzebie oraz jak przyjść ubranym na tego rodzaju ceremonię.

Moje teksty są kierowane zatem zarówno do rodzin, które utraciły kogoś im bliskiego jak i tych, które żegnają sąsiada, kolegę z pracy lub ławki szkolnej. Ze swoim doświadczeniem i sugestiami staram się dotrzeć do wszystkich, którzy tego potrzebują.