Prowadzenie zakładu pogrzebowego dla niektórych osób może wydawać się pociągającym zajęciem. Nie da się ukryć, że branża pogrzebowa okazuje się zajęciem dosyć dochodowym, jednak rozpoczęcie działalności wcale nie jest takie proste, gdyż wiąże się przede wszystkim z bardzo wysokim kapitałem, jaki należy włożyć w to przedsięwzięcie. Aby bowiem móc w ogóle ruszyć z działalnością, konieczne jest posiadanie nie tylko siedziby, ale również odpowiedniego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na to, co okazuje się niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładu pogrzebowego.

usługi pogrzebowe

Finanse na rozpoczęcie działalności

Każdy, kto myśli o działaniu w branży pogrzebowej, musi liczyć się z tym, że początkowe koszty nie będą małe. Należy bowiem pomyśleć o:
・ lokalu dla siedziby firmy
・ kupnie karawanu pogrzebowego
・ zakupie narzędzi pogrzebowych

Na ostatni punkt składa się wiele mniejszych i większych przyrządów, między innymi ekwipunku do przygotowywania zwłok, a także wszelkich elementów, które służyć będą do zorganizowania pochówku.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że coraz bardziej popularne stają się kremacje, chcąc więc rozwijać firmę jak najlepiej, dobrą opcją będzie zastanowienie się, czy inwestycja w krematorium nie okaże się niezbędna.

zakład pogrzebowy

Założenie działalności

Samo założenie działalności nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza, jeżeli ma to być jednoosobowa działalność gospodarcza, która chyba stanowi najlepszą opcję w przypadku zakładu pogrzebowego. Jedynym dylematem może okazać się wybranie odpowiedniej formy opodatkowania, aby więc poradzić sobie z wątpliwościami, najlepiej poprosić o pomoc doradcę podatkowego, który szczegółowo wytłumaczy, na jakich zasadach zakład może funkcjonować z najlepszym skutkiem.
Gdy data rozpoczęcia działalności zostanie już ustalona, a wszystkie inwestycje finansowe dokonane – kolejnym, być może najtrudniejszym krokiem będzie dotarcie do klientów. A w tym pomóc może odpowiednia reklama.

jak założyć zakład pogrzebowy

Promocja nowego zakładu pogrzebowego

Wiadomo, że usługi pogrzebowe zawsze będą potrzebne, jednak trudno nie zgodzić się z faktem, że konkurencja na rynku jest bardzo duża i trudno będzie przebić się, aby dotrzeć do nowych klientów. Jednak, jak to mówią, dobra reklama może zdziałać cuda, warto więc inwestować w jak najlepszej jakości promocję, która nie tylko pomoże rozpowszechnić wiedzę o powstaniu nowej firmy, ale również zachęci potencjalnych klientów do korzystania z usług. Oznacza to więc, że w treści reklamy powinna znaleźć się informacja na temat konkurencyjnych cen, wysokich standardów jakości, a także szybkości w wykonywaniu zleceń. Ważne jest również uwydatnienie najlepszych cech firmy w taki sposób, aby jej oferta wydawała się być lepszym wyborem niż te, które działają w branży od lat.

Jak widać, założenie zakładu pogrzebowego to pewien proces, który wymaga dobrego przygotowania. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na rozpoczęcie takiego biznesu, musi wiedzieć, czy go na to stać i czy potrafi poradzić sobie z presją, z jaką wiąże się prowadzenie firmy pogrzebowej. Nie jest to łatwe, jednak wciąż powstają nowe firmy, które dzięki wysokiemu zaangażowaniu w pracę doskonale się rozwijają, zdobywając klientów.


1 Comment

Magda · 27 lipca 2017 o 22:13

Jest to branża specyficzna i wymagająca, w dodatku nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek pomyłki czy zaniedbania, bo może to nieodwracalnie zniszczyć opinię zakłdu. Z drugiej strony, zapotrzebowanie na pogrzeby zawsze będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…