Sandomierz znany jest Polakom dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”. To miejsce słynie również z bogatej przeszłości historycznej, której pozostałością są cenne zabytki architektoniczne. Okolice miasta to zagłębie owocowe – urodzajne sady, plantacje, winnice są, obok turystyki, znaczącym źródłem dochodu mieszkańców regionu.

Sandomierskie spacery po zabytkach

Wspaniale położenie, atrakcje turystyczne, gościnność sandomierzan są magnesami dla turystów z Polski i zagranicy. Stara zabudowa lewego brzegu Wisły wpisana została w 2017 roku na listę pomników historii. Praktycznie każdy dom w tej części miasta to zabytek wysokiej klasy.

Wśród cennych obiektów historycznych znajduje się kilka zabytkowych cmentarzy. Najstarszy z nich to Cmentarz Katedralny utworzony w roku 1792. Kilkaset zabytkowych nagrobków to świadkowie burzliwej historii miasta, świadectwa życia zasłużonych polityków, uczonych, lekarzy, twórców kultury, duchownych oraz tysięcy zwykłych mieszkańców. Bardzo ciekawym miejscem są kirkuty żydowskie oraz cmentarze wojenne. Najwięcej pochówków współcześnie przeprowadza się na cmentarzu komunalnym na Krukowie, który istnieje już ponad 80 lat.

pogrzeb w Sandomierzu

Najlepszy zakład pogrzebowy w Sandomierzu

Piękne nadwiślańskie miasto dla turystów jest rajem; dla mieszkańców codziennością, w której nie zawsze dane jest przeżywać szczęśliwe chwile. Codziennie jakaś rodzina dowiaduje się o śmierci bliskiej osoby i staje przed koniecznością wyboru zakładu pogrzebowego, któremu zleci usługę zorganizowania pochówku.
W żałobie nie zawsze łatwo przychodzi dokonanie selekcji, więc najlepiej postawić na firmę sprawdzoną, która swoim doświadczeniem będzie gwarantem jakości usług. Centrum Pogrzebowe Jan Ząbek to przedsiębiorstwo działające od 30 lat. Zakład pogrzebowy Ząbek posiada biura w Sandomierzu, Tarnobrzegu oraz w Koprzywnicy.
Zakres usług świadczonych przez zakład pogrzebowy obejmuje między innymi:
• Pomoc przy załatwianiu formalności urzędowych, ubezpieczeniowych, zgód i pozwoleń w administracji cmentarza, ustaleniu terminów w biurze parafialnym,
• Zaopatrzenie w akcesoria pogrzebowe, trumny lub urny, odzież,
• Przygotowanie ciała do pogrzebu tradycyjnego lub z kremacją, ‘
• Odkrycie i zakrycie grobu,
• Przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej wyznaniowej lub świeckiej,
• Transport ciała, żałobników, księdza,
• Organizację stypy, zamówienie kompozycji kwiatowych, nekrologów, muzyki, usług fotograficznych itp.

W bogatej ofercie zakładu Jan Ząbek można znaleźć także usługi dodatkowe: kwiaciarstwo, kamieniarstwo, ekshumacje, transport międzynarodowy.
W bogato ilustrowanym serwisie https://sandomierz.centrumpogrzebowe24.pl/ są także rzeczowe poradniki dla rodzin oraz opinie zadowolonych klientów, a także wszystkie niezbędne dane kontaktowe, z których można korzystać w trybie 24 ha na dobę przez cały rok.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…