Sandomierz znany jest Polakom dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”. To miejsce słynie również z bogatej przeszłości historycznej, której pozostałością są cenne zabytki architektoniczne. Okolice miasta to zagłębie owocowe – urodzajne sady, plantacje, winnice są, obok turystyki, znaczącym źródłem dochodu mieszkańców regionu.

Sandomierskie spacery po zabytkach

Wspaniale położenie, atrakcje turystyczne, gościnność sandomierzan są magnesami dla turystów z Polski i zagranicy. Stara zabudowa lewego brzegu Wisły wpisana została w 2017 roku na listę pomników historii. Praktycznie każdy dom w tej części miasta to zabytek wysokiej klasy.

Wśród cennych obiektów historycznych znajduje się kilka zabytkowych cmentarzy. Najstarszy z nich to Cmentarz Katedralny utworzony w roku 1792. Kilkaset zabytkowych nagrobków to świadkowie burzliwej historii miasta, świadectwa życia zasłużonych polityków, uczonych, lekarzy, twórców kultury, duchownych oraz tysięcy zwykłych mieszkańców. Bardzo ciekawym miejscem są kirkuty żydowskie oraz cmentarze wojenne. Najwięcej pochówków współcześnie przeprowadza się na cmentarzu komunalnym na Krukowie, który istnieje już ponad 80 lat.

pogrzeb w Sandomierzu

Najlepszy zakład pogrzebowy w Sandomierzu

Piękne nadwiślańskie miasto dla turystów jest rajem; dla mieszkańców codziennością, w której nie zawsze dane jest przeżywać szczęśliwe chwile. Codziennie jakaś rodzina dowiaduje się o śmierci bliskiej osoby i staje przed koniecznością wyboru zakładu pogrzebowego, któremu zleci usługę zorganizowania pochówku.
W żałobie nie zawsze łatwo przychodzi dokonanie selekcji, więc najlepiej postawić na firmę sprawdzoną, która swoim doświadczeniem będzie gwarantem jakości usług. Centrum Pogrzebowe Jan Ząbek to przedsiębiorstwo działające od 30 lat. Zakład pogrzebowy Ząbek posiada biura w Sandomierzu, Tarnobrzegu oraz w Koprzywnicy.
Zakres usług świadczonych przez zakład pogrzebowy obejmuje między innymi:
• Pomoc przy załatwianiu formalności urzędowych, ubezpieczeniowych, zgód i pozwoleń w administracji cmentarza, ustaleniu terminów w biurze parafialnym,
• Zaopatrzenie w akcesoria pogrzebowe, trumny lub urny, odzież,
• Przygotowanie ciała do pogrzebu tradycyjnego lub z kremacją, ‘
• Odkrycie i zakrycie grobu,
• Przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej wyznaniowej lub świeckiej,
• Transport ciała, żałobników, księdza,
• Organizację stypy, zamówienie kompozycji kwiatowych, nekrologów, muzyki, usług fotograficznych itp.

W bogatej ofercie zakładu Jan Ząbek można znaleźć także usługi dodatkowe: kwiaciarstwo, kamieniarstwo, ekshumacje, transport międzynarodowy.
W bogato ilustrowanym serwisie https://sandomierz.centrumpogrzebowe24.pl/ są także rzeczowe poradniki dla rodzin oraz opinie zadowolonych klientów, a także wszystkie niezbędne dane kontaktowe, z których można korzystać w trybie 24 ha na dobę przez cały rok.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Ile kosztuje przygotowanie zwłok do pochówku?

Usługi pogrzebowe Oleśnica generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Jak szybko zorganizować pogrzeb w Trójmieście?

Wiele osób nie ma pojęcia, od czego zacząć organizację pochówku w Trójmieście. Spora ilość obowiązków z tym związana sprawia, że warto jest pomyśleć o pomocy profesjonalistów. Zakład pogrzebowy Lilia zapewnia kompleksowe, a zarazem fachowe wsparcie. Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy?

Utrata bliskiej osoby jest przykrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wiąże się z dużą dozą cierpienia i niedowierzania, problemem z akceptacją zaistniałej sytuacji oraz uczuciem przytłoczenia w związku z obowiązkiem zorganizowania pochówku. Wybór odpowiedniego zakładu Czytaj więcej…