Cmentarz komunalny w Częstochowie przy ulicy Radomskiej 117 jest nekropolią, która powstała 16 czerwca 2003 roku. Od tej pory cmentarz pozostaje aktywny, a zakłady pogrzebowe w Częstochowie regularnie organizują tam ceremonie ostatniego pożegnania.

Cmentarz komunalny Częstochowa – usługi pogrzebowe

Celem cmentarza jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców wynikających z chęci godnego pochowania bliskich osób. Właśnie dlatego na terenie cmentarza świadczone są usługi grabarskie, a w okolicy cmentarza stacjonują zakłady pogrzebowe, które posiadają piece krematoryjne, sale sekcyjne oraz własne chłodnie. Na terenie cmentarza lub w jego okolicach działają również usługi kamieniarskie, kwiaciarnie oraz restauracje, w których mogą odbyć się stypy. To wszystko sprawia, że nekropolia w Częstochowie jest nowoczesną nekropolią, która zapewnia mieszkańcom Częstochowy możliwość skorzystania z wielu usług funeralnych.

Krematorium Częstochowskie

Krematorium w Częstochowie na terenie cmentarza działa od 2003 roku. Kompleks ten wyposażony jest w dwa nowoczesne piece kremacyjne, które działają od poniedziałku do soboty. Do 2019 roku w krematorium odbyło się 1700 spopieleń. Rodziny decydujące się na pogrzeb kremacyjny mogą liczyć na szeroki wybór trumien kremacyjnych oraz urn.

Całodobowa ochrona

Dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz pewności, że na cmentarzu nie będą pojawiać się niepożądane jednostki, nekropolia jest przez całą dobę monitorowana za pomocą elektronicznego monitoringu z rejestracją obrazu. Dzięki temu kradzież zniczy i wieńców spadła do minimum, a mieszkańcy Częstochowy mogą mieć pewność, że miejsce spoczynku ich bliskich jest chronione.

Biuro obsługi

W razie wszelkich pytań i wątpliwości można kontaktować się z biurem obsługi cmentarza. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące organizacji cmentarza oraz udzielą informacji na temat usług pogrzebowych.

Wyszukiwarka grobów

Cmentarz komunalny w Częstochowie przy ulicy Radomskiej 117 działa również w nowoczesnych wyszukiwarkach grobów. Wystarczy wpisać imię i nazwisko Zmarłego, aby aplikacja wyświetliła kwaterę, na której pochowany jest Zmarły.

Kategorie: Cmentarze

2 komentarze

Dagmara · 2 lipca 2021 o 09:47

Nowoczesny cmentarz, który jest monitorowany przez całą dobę oraz szeroko rozwinięta oferta zakładów pogrzebowych i punktów funeralnych jak kwiaciarnie, restauracje i usługi kamieniarskie świadczą o nowoczesności danej nekropolii. Widzę, że Częstochowa może się pochwalić eleganckim cmentarzem.

Jak wybrać firmę [pogrzebową? · 13 lipca 2021 o 15:50

Jeśli szukasz zakładu pogrzebowego i nie wiesz jak wybrać firmę pogrzebową – zapraszamy na nasza stronę!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *