Czy miejsce w którym otwieramy siedzibę firmy specjalizującej się w organizacji ceremonii pogrzebowej ma znaczenie? Poniższy tekst jest próbą analizy rozlokowania zakładów pogrzebowych we Wrocławiu na przykładzie kilku dzielnic i lokalizacji. W czasie dostępu do usługi informacji na jej temat przez internet, położenie firmy nie powinno odgrywać już tak znacznej roli. Jednak, jak pokazuje praktyka, jest całkowicie inaczej o czym świadczy funeralna mapa Wrocławia. Tak jak w przypadku innych usług, tak i w przypadku usług pogrzebowych we Wrocławiu, nie jest to obojętne. Wystarczy spojrzeć na zwykłą mapę dostępną dla wszystkich użytkowników w internecie.

Cechą wspólną nie tylko dla Wrocławia jest rozmieszczenie zakładów pogrzebowych w okolicach największych cmentarzy, i najczęściej uczęszczanych ulic czy miejsc prestiżowych np. okolice rynku.

wrocław

Na mapie firm pogrzebowych przez lata pojawił się nowe obiekty, które powstają już nie tylko w tych miejscach. Nikt nie chce inwestować swoich środków, mając w perspektywie sąsiedztwo dobrej i doświadczonej firmy funeralnej tj. konkurencji. Wielu wrocławskich przedsiębiorców pogrzebowych wykazało się tu niemałą pomysłowością wcześniej zakładając swoje biura w ciekawych miejscach. Zakład Usług Pogrzebowych Kalia o którym należy w tym momencie wspomnieć, posiada swoją siedzibę naprzeciw kompleksu szpitalnego przy ulicy Kamieńskiego. Lokalizacja w pobliżu szpitala, jest nie tylko pomocna dla rodzin ale gwarantuje też dobre skomunikowanie z resztą dzielnic.

W pobliżu cmentarza MSWiA we Wrocławiu swoje siedziby rozlokowały firmy Roch&Abel oraz Olimp. Zakład Pogrzebowy Bożena Witwicka z kolei postawił na atut posiadania placówki w pobliżu najbardziej uczęszczanych ale i transparentnych arterii Wrocławia, jakimi są okolice głównego dworca PKP. W okolicy Szpitala klinicznego nr 1 we Wrocławiu i szpitala uniwersyteckiego swoją siedzibę posiada zakład pogrzebowy Gloria. Kolejna siedziba zakładu pogrzebowego Bożena Witwicka mieści się przy szpitalu na Borowskiej w dzielnicy Gaj. Czasem siedziba firmy umiejscowiona w okolicy szpitala daje korzyści praktyczne jeśli przedsiębiorstwo przechowuje ciała w szpitalnej chłodni lub prosektorium.

Kolejnymi miejscami które warto wymienić są okolice urzędów w tym stanu cywilnego i ZUS. Przykładem są okolica Zakładu ubezpieczeń społecznych nr 1 – inspektorat Wrocław z biurami takich firm jak Archon i Ameno. To kolejny przykład praktycznego lokalizowania firm w okolicy urzędu w którym należy dopełnić formalności przed wykonaniem usługi pogrzebowej. Znając lokalizację firmy i jej usługi warto zapoznać się z jej opiniami czy posiadanym sprzętem. Wszystkie odpowiedzi, wraz z tak istotnymi lokalizacjami, odnajdziemy pod adresem https://funer.com.pl/szukaj,Wrocław,20,1,1.html


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *