Utrata bliskiej osoby jest przykrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wiąże się z dużą dozą cierpienia i niedowierzania, problemem z akceptacją zaistniałej sytuacji oraz uczuciem przytłoczenia w związku z obowiązkiem zorganizowania pochówku. Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego pozwala zaoszczędzić wiele stresu. Na co zwrócić szczególną uwagę przeglądając oferty firm zajmujących się chowaniem zmarłych?

Renoma firmy

Pierwszym czynnikiem decydującym powinna być długoletnia działalność przedsiębiorstwa na rynku, które oznacza zdobycie przez nie doświadczenia w branży. Jesteśmy wtedy pewni, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy doradzą nam w każdej kwestii związanej z pogrzebem i zaoferują usługi na wysokim poziomie oparte na szacunku i zaufaniu. Świetnym przykładem jest https://mementum.com.pl/ istniejące i działające od ponad pół wieku.

Z prośbą o pomoc możemy zwrócić się do zaufanych osób – przyjaciół, czy kogoś z rodziny – które przeżyły w swoim życiu żałobę i również stanęły przed koniecznością skorzystania z usług renomowanego zakładu pogrzebowego. W tym wypadku tzw. poczta pantoflowa uchodzi za jedną z najskuteczniejszych metod pozyskiwania wiarygodnych informacji.

Kompleksowość usług

W dzisiejszych czasach niemal każdy zakład pogrzebowy świadczy szeroki zakres usług. To bardzo ważne, pochówek to wbrew pozorom bardzo złożony proces.

Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać dostępność domu pogrzebowego. Najlepiej więc wybrać taki, który zapewnia wsparcie przez całą dobę.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest rodzaj pochówku. Nie wszystkie zakłady zajmują się kremacją, czy pochówkiem świeckim. Jeżeli zależy nam na jednej z tych form chowania zmarłych, wybierzmy firmę, która posiada taką opcję w swojej ofercie.

Dobra przedsiębiorstwo pogrzebowe służy pomocą w dopełnianiu papierowych formalności, takich jak otrzymanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy uiszczenie opłaty w parafii, w której odbywa się ceremonia.

Do pozostałych usług pogrzebowych przejmowanych przez kompleksowo działające zakłady należą m.in.:

  • przechowywanie ciała w chłodni;
  • czynności kosmetyczne i przygotowanie zwłok do pochówku;
  • sprzedaż trumien oraz innych akcesoriów pogrzebowych;
  • kremacja zwłok;
  • organizacja oprawy muzycznej.

5 Comments

Informacje i porady · 5 listopada 2020 o 11:08

Na tym serwisie widzę jest dużo ciekawych informacji i porad funeralnych. To taki jeden z większych serwisów funeralnych i bardzo merytoryczny. Jeśli administrator pozwoli to poproszę o dodanie linka.

ja znalazłem tutaj ważne informacje · 5 listopada 2020 o 11:16

Polecam poradnik pogrzebowy uslugipogrzebowe.info bardzo ciekawa strona – mi naprawdę dużo dała!

ekshumacje i usługi cmentarne · 18 stycznia 2021 o 17:10

Poza usługami pogrzebowymi warto wiedzieć gdzie szukać informacji o usługach pogrzebowych i usługach cmentarnych – zapraszam na tą stronę!

informator pogrzebowy i poradnik · 18 stycznia 2021 o 17:11

Czy znacie ta stronę – bardzo dużo porad funeralnych!

adres strony · 7 kwietnia 2021 o 14:11

Tu widzę drugi adres strony zakładu pogrzebowego Mementum w Poznaniu – mają rozmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy w Buku od lat oddany misji organizacji pogrzebów

W życiu każdego człowieka nadchodzi czas, kiedy z bólem musi pożegnać bliską sercu osobę. W tych najcięższych chwilach pragnie, aby ktoś z najwyższym szacunkiem i taktem zajął się ostatnią drogą zmarłego. Profesjonalizm i oddanie, które Czytaj więcej…

Kremacje

Organizacja pogrzebu na Bródnie

Zakład pogrzebowy Elizjum to niezwykłe miejsce, które wyróżnia się na rynku usług pogrzebowych. Dom Pogrzebowy Elizjum to nie tylko miejsce, gdzie organizowane są uroczystości pogrzebowe, ale również miejsce, w którym rodzina zostanie wysłuchana i otrzyma Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…