Utrata bliskiej osoby jest przykrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wiąże się z dużą dozą cierpienia i niedowierzania, problemem z akceptacją zaistniałej sytuacji oraz uczuciem przytłoczenia w związku z obowiązkiem zorganizowania pochówku. Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego pozwala zaoszczędzić wiele stresu. Na co zwrócić szczególną uwagę przeglądając oferty firm zajmujących się chowaniem zmarłych?

Renoma firmy

Pierwszym czynnikiem decydującym powinna być długoletnia działalność przedsiębiorstwa na rynku, które oznacza zdobycie przez nie doświadczenia w branży. Jesteśmy wtedy pewni, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy doradzą nam w każdej kwestii związanej z pogrzebem i zaoferują usługi na wysokim poziomie oparte na szacunku i zaufaniu. Świetnym przykładem jest https://mementum.com.pl/ istniejące i działające od ponad pół wieku.

Z prośbą o pomoc możemy zwrócić się do zaufanych osób – przyjaciół, czy kogoś z rodziny – które przeżyły w swoim życiu żałobę i również stanęły przed koniecznością skorzystania z usług renomowanego zakładu pogrzebowego. W tym wypadku tzw. poczta pantoflowa uchodzi za jedną z najskuteczniejszych metod pozyskiwania wiarygodnych informacji.

Kompleksowość usług

W dzisiejszych czasach niemal każdy zakład pogrzebowy świadczy szeroki zakres usług. To bardzo ważne, pochówek to wbrew pozorom bardzo złożony proces.

Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać dostępność domu pogrzebowego. Najlepiej więc wybrać taki, który zapewnia wsparcie przez całą dobę.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest rodzaj pochówku. Nie wszystkie zakłady zajmują się kremacją, czy pochówkiem świeckim. Jeżeli zależy nam na jednej z tych form chowania zmarłych, wybierzmy firmę, która posiada taką opcję w swojej ofercie.

Dobra przedsiębiorstwo pogrzebowe służy pomocą w dopełnianiu papierowych formalności, takich jak otrzymanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy uiszczenie opłaty w parafii, w której odbywa się ceremonia.

Do pozostałych usług pogrzebowych przejmowanych przez kompleksowo działające zakłady należą m.in.:

  • przechowywanie ciała w chłodni;
  • czynności kosmetyczne i przygotowanie zwłok do pochówku;
  • sprzedaż trumien oraz innych akcesoriów pogrzebowych;
  • kremacja zwłok;
  • organizacja oprawy muzycznej.

5 Comments

Informacje i porady · 5 listopada 2020 o 11:08

Na tym serwisie widzę jest dużo ciekawych informacji i porad funeralnych. To taki jeden z większych serwisów funeralnych i bardzo merytoryczny. Jeśli administrator pozwoli to poproszę o dodanie linka.

ja znalazłem tutaj ważne informacje · 5 listopada 2020 o 11:16

Polecam poradnik pogrzebowy uslugipogrzebowe.info bardzo ciekawa strona – mi naprawdę dużo dała!

ekshumacje i usługi cmentarne · 18 stycznia 2021 o 17:10

Poza usługami pogrzebowymi warto wiedzieć gdzie szukać informacji o usługach pogrzebowych i usługach cmentarnych – zapraszam na tą stronę!

informator pogrzebowy i poradnik · 18 stycznia 2021 o 17:11

Czy znacie ta stronę – bardzo dużo porad funeralnych!

adres strony · 7 kwietnia 2021 o 14:11

Tu widzę drugi adres strony zakładu pogrzebowego Mementum w Poznaniu – mają rozmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Ile kosztuje przygotowanie zwłok do pochówku?

Usługi pogrzebowe Oleśnica generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Testament – co trzeba o nim wiedzieć?

Opis sposobu rozporządzania majątkiem po śmierci właściciela oraz wskazanie osób, którym ów majątek zostanie przekazany to najkrótsza definicja testamentu – szczególnego rodzaju dokumentu, który reguluje całość kwestii spadkowych. Co o testamencie każdy wiedzieć powinien? Testamenty Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Kim jest Mistrz Ceremonii pogrzebowej?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi deklaruje, że jest ateistami lub agnostykami i mimo wychowania w jakiejkolwiek wierze postanawiają, że ich pogrzeb będzie zorganizowany w formie świeckiej. Jednakże takie pogrzeby, także wymagają kogoś, kto je Czytaj więcej…