Epitafia jest to krótka sentencja, która następnie nanoszona jest na nagrobek osoby zmarłej. W ten sposób możemy oddać hołd takiej osobie.

Epitafium – upamiętnienie bliskiej osoby

Portal pogrzebowy, który znajduje się na stronie internetowej https://pamietajmy.eu/. Strona cechuje się przede wszystkim tym, że są na niej dostępne cenne informacje na temat ceremonii pogrzebowej. Ból, który spowodowany jest stratą bliskiej osoby czasem bywa tak trudny, że ciężko jest się pozbierać. Dla niektórych cierpienie może być złagodzone poprzez umieszczenia epitafium na nagrobku osoby zmarłej. Tradycja umieszczenia krótkiej sentencji na grobie nieżyjącej już osoby nie jest przymusowa. Bardzo często można zauważyć, że na nagrobkach pojawiają się znane cytaty z różnych dzieł literackich. Zazwyczaj takim sentencjom towarzyszą również zdjęcia osoby zmarłej umieszczone na nagrobku. Tradycja epitafium jest niesamowicie stara, sięga ona bowiem, aż czasów starożytności. Taka forma pożegnania pojawiła się podczas wojen ateńsko-perskich. Taka tradycja była wykorzystywana nie tylko podczas chowania osób, ale również i zwierząt.

Pamiętajmy o zmarłych

Śmierć bliskiej nam osoby jest dla nas niesamowitym cierpieniem. Dla bliskich, pogrążonych w żałobie, epitafium stanowi przede wszystkim pożegnanie. W ten sposób jesteśmy w stanie upamiętnić osobę, która odeszła na zawsze. Obecnie czasy się zmieniły i coraz częściej można zauważyć epitafium, które znajduje się w formie on-line. Takie epitafium można na przykład umieścić na stronie internetowej: https://funer.com.pl/epitafia.php. Takie teksty rozsyłane są zazwyczaj po bliskich osobach, w celu upamiętnienia osoby zmarłej. Na stronie internetowej można również umieścić wirtualnego znicza, który z całą pewnością będzie symbolicznym i miłym gestem, dla osoby, która obecnie przeżywa żałobę. Warto pamiętać o zmarłych osobach przez cały rok. Oprócz tego na stronach internetowych związanych z epitafium, znajdziemy również różnego rodzaju porady związane z pochówkiem osoby zmarłej, a także inspirujące artykuły. Teksty dostępne na stronie pozwolą nam przede wszystkim zaczerpnąć inspiracji na temat przygotowania ceremonii. Dowiemy się jakie kwiaty wybrać, jak składać kondolencję lub jaką trumnę wybrać dla osoby nieżyjącej. Oprócz tego dodatkowo można tam znaleźć różne zakłady pogrzebowe, które pomogą nam w przygotowaniach.

Epitafia odgrywają bardzo ważną rolę podczas przygotowania godnego pogrzebu dla osoby zmarłej. Portale pogrzebowe pomogą nam na każdym etapie żałoby.

Kategorie: Epitafia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *