Firmy, które rodzą się z marzeń i pasji muszą produkować rzeczy niezwykłe. Tak jest właśnie w przypadku rodzinnego przedsiębiorstwa Topmetal Funerals z Małopolski, które od 30 lat działa w branży ślusarskiej i metalowej zaopatrującej sektor funeralny.

Dlaczego metal?

Metal jest materiałem naturalnym i z takimi najlepiej się komponuje. W kaplicach cmentarnych spotyka się głównie kamień, marmur, drewno – zestawienie ich z metalem zawsze daje świetne efekty aranżacyjne. Podczas uroczystości pogrzebowych nie może zabraknąć światła – żywego ognia oraz roślin. W połączeniu z tymi elementami starannie zaprojektowane i wykonane metalowe katafalki, stojaki, krzyże czy znicze wyglądają spektakularnie.

Podstawy pod trumny i urny

Centralnym punktem kaplicy jest miejsce na trumnę lub urnę. Stojak powinien być solidny, elegancki, ale nieprzesłaniający swoją przesadną stylistyką czy gabarytami tego co najważniejsze – trumny lub urny. Katafalki z polerowanej lub szlifowanej stali nierdzewnej są proste w formie, eleganckie, a dzięki możliwości składania dają się łatwo transportować czy przestawiać.

Metalowe podstawy pod urny można dowolnie zestawiać ze zniczami, krzyżami, świecznikami, wazonami na kompozycje kwiatowe, stojakami na portrety zmarłych. Ilość elementów w takim zestawie jest sprawą indywidualną – na życzenie organizatorów pochówku można zmieniać ilość przedmiotów oraz ich stylistykę. Podstawy pod urny, podobnie jak katafalki, dzięki odpowiednim zdobieniom mogą mieć charakter wyznaniowy, świecki lub uniwersalny.

Znicze i lampiony metalowe

Żywy płomień odbijający się w lustrze gładkiej powierzchni stalowej to wyjątkowe zjawisko – w Topmetal Funerals produkowane są metalowe znicze i lampiony oraz świeczniki (na jedną lub więcej świec). Produktem sztandarowym są ręcznie wykonywane znicze wyposażone w gazowe palniki z regulacją płomienia. Poza kaplicą znicze można wykorzystać podczas ceremonii przy grobie – nawet silny wiatr nie zgasi ognia.

Oprócz wyrobów wyżej opisanych w zakładzie produkowane są także słupki ograniczające, skrzynki metalowe na datki czy ofiary, lampiony, krzyże oraz inne elementy dekoracyjne z metalu. Zgodnie z informacją umieszczoną w serwisie topmetalfunerals.pl w firmie realizowane są projekty autorskie. Możliwe jest także wykonanie zamówień specjalnych według wskazówek zamawiającego.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

1 Comment

zdjęcia i oferta · 5 listopada 2020 o 11:13

Widzę, że na tej stronie jest dużo informacji na temat katafalków tej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Ile kosztuje przygotowanie zwłok do pochówku?

Usługi pogrzebowe Oleśnica generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Jak szybko zorganizować pogrzeb w Trójmieście?

Wiele osób nie ma pojęcia, od czego zacząć organizację pochówku w Trójmieście. Spora ilość obowiązków z tym związana sprawia, że warto jest pomyśleć o pomocy profesjonalistów. Zakład pogrzebowy Lilia zapewnia kompleksowe, a zarazem fachowe wsparcie. Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Centrum Pogrzebowe Sandomierz – solidny zakład pogrzebowy z tradycjami

Sandomierz znany jest Polakom dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”. To miejsce słynie również z bogatej przeszłości historycznej, której pozostałością są cenne zabytki architektoniczne. Okolice miasta to zagłębie owocowe – urodzajne sady, plantacje, winnice są, obok turystyki, Czytaj więcej…