Śmierć członka rodziny pociąga za sobą nie tylko żałobę, ale również ogrom kwestii formalnoprawnych oraz organizacyjnych związanych z pochówkiem zmarłego. Szczęśliwie, w tak ciężkich chwili pomóc nam może zakład pogrzebowy.

Przed przystąpieniem do pochówku

Pierwszą rzeczą, po przetransportowaniu zwłok, jaką należy uczynić jest decyzja o formie pochówku. Chociaż najczęściej wybierany jest pochówek ciała do grobu, to rosnącym zainteresowaniem cieszą się usługi kremacji. Oferują ją między innymi całodobowy Zakład Pogrzebowy Róża w Gdyni.

Po kremacji ciało może być złożone do grobu lub w urnie umieszczone w kolumbarium. Należy również zdecydować się na rodzaj odprawionej ceremonii pożegnalnej. Jeżeli rodzina osoby zmarłej pragnie pochówku świeckiego, to zakład zapewni nam mistrza ceremonii.

Oferowane usługi

Pogrzeby, nie zależnie od rodzaju i formy mogą wymagać podjęciu wielu działań. Zakład Pogrzebowy Róża, nie tylko wypełni wszelkie formalności urzędowe i kompleksowo zorganizuje pogrzeb kościelny, jak i świecki z kremacją lub w trumnie, ale również wspomoże rodzinę osoby zmarłej takimi rzeczami jak tanatokosmetyka, czy też balsamacją. Zakład zajmuje się również organizacją kwestii około pogrzebowych, jaką jest stypa.

Tanatopraksja, kiedy należy się zdecydować.

Poprzez zastosowanie balsamacji (tanatopraksji) możliwe jest, aby ciało osoby zmarłej zostało wystawione na widok w temperaturze pokojowej. Tego rodzaju zabieg ma również zastosowanie wraz z pośmiertną rekonstrukcją, którą oferuje zakład. Rekonstrukcje stosuje się w przypadku śmierci osoby w wypadku lub, jeżeli w wyniku przebytych chorób doszło do wyniszczania ciała zmarłego.

Tanatopraksja poprawia nie tylko estetykę ciała, umożliwia ona również transport zwłok na duże odległości. Jeżeli więc śmierć osoby nastąpiła w innym miejscu niż rodzina oczekuje pogrzebu to dzięki balsamacji możliwy jest transport zwłok zarówno krajowy, jak i międzynarodowy bez obawy o stan zwłok.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

2 Comments

Adam Gdańsk · 13 maja 2020 o 20:21

Widzę, że są na stronie w Gdańsku też, więc pewnie prowadza tam filie bardzo dobry zakład pogrzebowy z Trójmiasta.

Zakłady pogrzebowe Witomino i Chylonia · 5 listopada 2020 o 11:05

Dwa punkty w Gdyni, ładnie opisane z opiniami, można tu dowiedzieć się wszystkiego o zakładach pogrzebowych RÓŻA w Trójmieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…