Śmierć członka rodziny pociąga za sobą nie tylko żałobę, ale również ogrom kwestii formalnoprawnych oraz organizacyjnych związanych z pochówkiem zmarłego. Szczęśliwie, w tak ciężkich chwili pomóc nam może zakład pogrzebowy.

Przed przystąpieniem do pochówku

Pierwszą rzeczą, po przetransportowaniu zwłok, jaką należy uczynić jest decyzja o formie pochówku. Chociaż najczęściej wybierany jest pochówek ciała do grobu, to rosnącym zainteresowaniem cieszą się usługi kremacji. Oferują ją między innymi całodobowy Zakład Pogrzebowy Róża w Gdyni.

Po kremacji ciało może być złożone do grobu lub w urnie umieszczone w kolumbarium. Należy również zdecydować się na rodzaj odprawionej ceremonii pożegnalnej. Jeżeli rodzina osoby zmarłej pragnie pochówku świeckiego, to zakład zapewni nam mistrza ceremonii.

Oferowane usługi

Pogrzeby, nie zależnie od rodzaju i formy mogą wymagać podjęciu wielu działań. Zakład Pogrzebowy Róża, nie tylko wypełni wszelkie formalności urzędowe i kompleksowo zorganizuje pogrzeb kościelny, jak i świecki z kremacją lub w trumnie, ale również wspomoże rodzinę osoby zmarłej takimi rzeczami jak tanatokosmetyka, czy też balsamacją. Zakład zajmuje się również organizacją kwestii około pogrzebowych, jaką jest stypa.

Tanatopraksja, kiedy należy się zdecydować.

Poprzez zastosowanie balsamacji (tanatopraksji) możliwe jest, aby ciało osoby zmarłej zostało wystawione na widok w temperaturze pokojowej. Tego rodzaju zabieg ma również zastosowanie wraz z pośmiertną rekonstrukcją, którą oferuje zakład. Rekonstrukcje stosuje się w przypadku śmierci osoby w wypadku lub, jeżeli w wyniku przebytych chorób doszło do wyniszczania ciała zmarłego.

Tanatopraksja poprawia nie tylko estetykę ciała, umożliwia ona również transport zwłok na duże odległości. Jeżeli więc śmierć osoby nastąpiła w innym miejscu niż rodzina oczekuje pogrzebu to dzięki balsamacji możliwy jest transport zwłok zarówno krajowy, jak i międzynarodowy bez obawy o stan zwłok.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

1 Comment

Adam Gdańsk · 13 maja 2020 o 20:21

Widzę, że są na stronie w Gdańsku też, więc pewnie prowadza tam filie bardzo dobry zakład pogrzebowy z Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Centrum Pogrzebowe Sandomierz – solidny zakład pogrzebowy z tradycjami

Sandomierz znany jest Polakom dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”. To miejsce słynie również z bogatej przeszłości historycznej, której pozostałością są cenne zabytki architektoniczne. Okolice miasta to zagłębie owocowe – urodzajne sady, plantacje, winnice są, obok turystyki, Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy?

Utrata bliskiej osoby jest przykrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wiąże się z dużą dozą cierpienia i niedowierzania, problemem z akceptacją zaistniałej sytuacji oraz uczuciem przytłoczenia w związku z obowiązkiem zorganizowania pochówku. Wybór odpowiedniego zakładu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Piękno zaklęte w metalu – akcesoria pogrzebowe Topmetal Funerals

Firmy, które rodzą się z marzeń i pasji muszą produkować rzeczy niezwykłe. Tak jest właśnie w przypadku rodzinnego przedsiębiorstwa Topmetal Funerals z Małopolski, które od 30 lat działa w branży ślusarskiej i metalowej zaopatrującej sektor Czytaj więcej…