Usługi pogrzebowe Oleśnica (tutaj) generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie wiele osób nie posiada wolnych środków finansowych, co stanowi spore utrudnienie. Na koszt finalny składa się wiele czynników. Warto dowiedzieć się, ile płacimy za profesjonalne przygotowanie zwłok do pochówku.

Kosmetyka pośmiertna

Zakład pogrzebowy w sposób kompleksowy przygotowuje zmarłego do uroczystości pogrzebowej, co stanowi spore ułatwienie dla żałobników. Nie ma konieczności zawierania osobnej umowy oraz poszukiwania kolejnych fachowców. Kosmetyka pośmiertna to przede wszystkim mycie, czesania oraz zabiegi, które mają na celu zatuszowanie nieestetycznych śladów pośmiertnych. Sprawia to, że ostatnie pożegnanie z bliską osobą jest mniej drastyczne – ma to znaczenie dla tych, którzy zdecydowali się na otworzenie trumny.

Do kosmetyki pośmiertnej można także zaliczyć wszelkie zabezpieczenia, które chronią przed m.in. niespodziewanym otworzeniem powiek. Dokładny koszt opisywanej usługi zależy od cennika przedsiębiorstwo pogrzebowego. To mniej więcej 150-200 zł.

Ubiór zmarłego

Osoba zmarła powinna zostać pochowana w ubraniu adekwatnym do uroczystości. Wiadomym jest, że nie zawsze posiadamy odpowiednią odzież, co wiąże się z koniecznością jej zakupu. Poszukiwania na własną rękę wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Z tego powodu coraz więcej osób powierza kwestię ubioru zmarłego przedsiębiorstwu pogrzebowemu. Ciekawym jest, że niektóre firmy prowadza własny sklep z ubraniami dla osób zmarłych, co pozwala zminimalizować wysokość wydatków.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile finalnie będzie kosztować usługa ubierania zwłok, ponieważ wiele zależy od ceny wybranego stroju. Uśredniając jest to kwota 200-300 zł. Przed skorzystaniem z oferty wybranego zakładu pogrzebowego dobrze jest poprosić o wstępną wycenę.


1 komentarz

Serwis Funeralny · 13 lipca 2021 o 15:54

Witam, prowadzę podobny serwis – zapraszam.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *