Usługi pogrzebowe Oleśnica (tutaj) generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie wiele osób nie posiada wolnych środków finansowych, co stanowi spore utrudnienie. Na koszt finalny składa się wiele czynników. Warto dowiedzieć się, ile płacimy za profesjonalne przygotowanie zwłok do pochówku.

Kosmetyka pośmiertna

Zakład pogrzebowy w sposób kompleksowy przygotowuje zmarłego do uroczystości pogrzebowej, co stanowi spore ułatwienie dla żałobników. Nie ma konieczności zawierania osobnej umowy oraz poszukiwania kolejnych fachowców. Kosmetyka pośmiertna to przede wszystkim mycie, czesania oraz zabiegi, które mają na celu zatuszowanie nieestetycznych śladów pośmiertnych. Sprawia to, że ostatnie pożegnanie z bliską osobą jest mniej drastyczne – ma to znaczenie dla tych, którzy zdecydowali się na otworzenie trumny.

Do kosmetyki pośmiertnej można także zaliczyć wszelkie zabezpieczenia, które chronią przed m.in. niespodziewanym otworzeniem powiek. Dokładny koszt opisywanej usługi zależy od cennika przedsiębiorstwo pogrzebowego. To mniej więcej 150-200 zł.

Ubiór zmarłego

Osoba zmarła powinna zostać pochowana w ubraniu adekwatnym do uroczystości. Wiadomym jest, że nie zawsze posiadamy odpowiednią odzież, co wiąże się z koniecznością jej zakupu. Poszukiwania na własną rękę wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Z tego powodu coraz więcej osób powierza kwestię ubioru zmarłego przedsiębiorstwu pogrzebowemu. Ciekawym jest, że niektóre firmy prowadza własny sklep z ubraniami dla osób zmarłych, co pozwala zminimalizować wysokość wydatków.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile finalnie będzie kosztować usługa ubierania zwłok, ponieważ wiele zależy od ceny wybranego stroju. Uśredniając jest to kwota 200-300 zł. Przed skorzystaniem z oferty wybranego zakładu pogrzebowego dobrze jest poprosić o wstępną wycenę.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

1 Comment

Serwis Funeralny · 13 lipca 2021 o 15:54

Witam, prowadzę podobny serwis – zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…