Śmierć bliskiej osoby, to zawsze bolesne i traumatyczne przeżycie, dlatego tak trudno jest skoncentrować się na przygotowaniach do pogrzebu. Formalności związane z pogrzebem należy zacząć od zebrania potrzebnych dokumentów. Do uzyskania aktu zgonu potrzebna będzie karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie. Innym sposobem, znacznie łatwiejszym, jest zlecenie uzyskania aktu zgonu wskazanemu przez rodzinę zakładowi pogrzebowemu.

Wybór zakładu pogrzebowego

Zakłady pogrzebowe oferują szeroki zakres usług. Na życzenie rodziny wybrany zakład pogrzebowy może kompleksowo zorganizować wszystkie sprawy związane z przygotowaniami do pogrzebu oraz samą ceremonię pogrzebową. Funer Kraków zawiera listę sprawdzonych i godnych zaufania zakładów pogrzebowych z Krakowa.

Przygotowania do pogrzebu

Pierwszą z czynności będzie wybór cmentarza. Od rodziny zależy czy to będzie na przykład cmentarz Prądnik Czerwony, Grębałów czy Maki Czerwone. Na cmentarzu należy wybrać miejsce na nowy grób lub pochować bliskiego w już istniejącym grobowcu rodzinnym. Po ustaleniu daty i godziny pogrzebu można zamieścić nekrolog w gazecie lub Internecie.

Kolejny krok to wybór trumny, a w przypadku kremacji – urny. W zależności od oferty zakładu pogrzebowego, bliscy mogą zdecydować się na trumnę z konkretnego rodzaju drewna, np. dębową lub sosnową. Duża różnorodność jest wśród urn. Urny wykonywane są z różnych materiałów: drewno, kamień, porcelana oraz mają rozmaite kształty i kolory. Zakład pogrzebowy umożliwi także zamówienie wieńców. Jeśli ma być udekorowana również kaplica, konieczne będzie kupienie odpowiedniej ilości kwiatów. Wiązanki przydadzą się do udekorowania trumny. Dla zaznaczenia podniosłości tej wyjątkowej chwili warto zadbać o oprawę muzyczną ceremonii. Pieśń lub zagrany na flecie utwór, będzie podkreślał uczucia i emocje zgromadzonej rodziny oraz znajomych.

Przedsiębiorstwa oferujące usługi pogrzebowe mogą zająć się wszystkimi sprawami związanymi z pogrzebem. Przygotowanie wzruszającej i godnej uroczystości pogrzebowej jest dużym wysiłkiem dla pogrążonej w żałobie rodziny. Warto poszukać pomocy u profesjonalnych firm. Uzyskamy tam informacje o wszystkich ważnych kwestiach związanych z pochowaniem bliskiej osoby.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…