Odejście bliskiej osoby to jeden z najtragiczniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Żywa więź, jaka łączyła osobę zmarłą z jej rodziną zostaje w takiej chwili brutalnie i nieodwracalnie zerwana. Świat rodzin w takich chwilach zatrzymuje się i cierpliwie czeka na przebycie żałoby. Reszta świata jednak biegnie w najlepsze, a przy tym śmierć człowieka wiąże się także z koniecznością zadbania o jej godny pochówek. Nie każdy w chwili śmierci bliskiej osoby jest w stanie sobie poradzić mentalnie z czymkolwiek innym, niż jej opłakiwanie.

Z tego też powodu osoby, na których spoczywa obowiązek zapewnienia pochówku zmarłemu z wielką ulgą sięgają po usługi pogrzebowe, jakie są świadczone w każdym zakątku Polski, także w Strzelinie. Dzięki takiemu rozwiązaniu żałobnicy mogą skupić się na tym co najważniejsze, czyli na wspominaniu osoby, która odeszła do wieczności i przeżywaniu tego faktu. Zakład pogrzebowy jest w stanie wszelkie formalności i praktyczne sprawy spełnić w imieniu zlecającej taką usługę osoby.

Kwestii do ustalenia i załatwienia dotyczących pogrzebu jest bardzo wiele. Począwszy od zapewnienia miejsca na cmentarzu, poprzez dokonanie ustaleń co do mszy żałobnej, aż po tak prozaiczne kwestie jak zakup trumny i wybór ubioru dla zmarłego, organizacja stypy, czy też wydanie świadectwa zgonu przez Urząd Stanu Cywilnego.

Powierzenie zorganizowania całości uroczystości pogrzebowych dla dowolnego zakładu pogrzebowego mieszącego się w Strzelinie i okolicach to znaczne ułatwienie dla rodziny zmarłego. Zakłady pogrzebowe, świadczące swoje usługi często od dziesiątek lat, są przygotowane na wszelkie ewentualności i oczekiwania rodziny. Doświadczenie pozwala im znaleźć dobre rozwiązanie nawet w trudnych sytuacjach, dzięki czemu emocje żałobników nie muszą być wystawiane na kolejne, zbędne cierpienia.

Koszty realizacji usługi są zmienne, w zależności od jej zakresu, miejsca pochówku, dystansu, jaki karawan musi przebyć i wielu innych kwestii. Najczęściej jednakże koszt taki mieści się w wysokości obecnie obowiązującego zasiłku pogrzebowego, dzięki czemu pogrzeb nie stanowi dodatkowego obciążenia finansowego.

Kategorie: Zakłady pogrzebowe

1 Comment

Adam ze Strzelina · 7 sierpnia 2020 o 11:57

Olimp to bardzo dobra firma, cieszę się że nie dałem się namówić księdzu na skorzystanie z innego zakładu pogrzebowego. Swoją droga to skandal żeby ksiądz wciskał rodzinie po śmierci wizytówkę zakładu pogrzebowego. Przecież wiadomo, że za darmo tego nie robi i potem za to zapłaci rodzina. Skandal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Centrum Pogrzebowe Sandomierz – solidny zakład pogrzebowy z tradycjami

Sandomierz znany jest Polakom dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”. To miejsce słynie również z bogatej przeszłości historycznej, której pozostałością są cenne zabytki architektoniczne. Okolice miasta to zagłębie owocowe – urodzajne sady, plantacje, winnice są, obok turystyki, Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy?

Utrata bliskiej osoby jest przykrym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wiąże się z dużą dozą cierpienia i niedowierzania, problemem z akceptacją zaistniałej sytuacji oraz uczuciem przytłoczenia w związku z obowiązkiem zorganizowania pochówku. Wybór odpowiedniego zakładu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Piękno zaklęte w metalu – akcesoria pogrzebowe Topmetal Funerals

Firmy, które rodzą się z marzeń i pasji muszą produkować rzeczy niezwykłe. Tak jest właśnie w przypadku rodzinnego przedsiębiorstwa Topmetal Funerals z Małopolski, które od 30 lat działa w branży ślusarskiej i metalowej zaopatrującej sektor Czytaj więcej…