Na śmierć bliskiej osoby nie sposób się przygotować. Nawet wtedy, gdy widać jak z dnia na dzień ciężka choroba odbiera jej siły, zawsze mamy nadzieję, że coś się zmieni i nastąpi powrót do zdrowia. Niestety, nie zawsze tak jest i ludzie odchodzą, pozostawiając zrozpaczoną rodzinę. Na niej właśnie spoczywa obowiązek zorganizowania pogrzebu, co w obliczu rodzinnej tragedii nie jest sprawą łatwą. Wszystkie informacje i porady dotyczące wszelkich formalności znaleźć można na stronie internetowej pod hasłem „Poradnik pogrzebowy„.

Formalności związane z pogrzebem

Każdy pogrzeb związany jest z wypełnieniem pewnych formalności.

* Trzeba zacząć od karty zgonu, którą wystawia lekarz. Jest ona podstawowym dokumentem, na którego podstawie wydany zostanie skrócony akt zgonu.

* Co z ciałem osoby zmarłej? Najlepszym wyjściem jest telefon do firmy pogrzebowej. Po przyjęciu zlecenia pracownicy firmy przyjadą po odbiór osoby zmarłej. Zostanie ona przewieziona do chłodni, gdzie przebywać będzie do czasu pogrzebu.

* Jak wiadomo, koszty pochówku są niemałe, ale na szczęście w znacznej większości finansowane z zasiłku pogrzebowego. W tym miejscu możemy liczyć na pomoc firmy pogrzebowej. W naszym imieniu złożą odpowiednie wnioski do ZUS, a rozliczenie nastąpi bezpośrednio w firmie. Kwota z zasiłku powinna wystarczyć, by zorganizować uroczystość. Wymagane są jedynie dokumenty, a więc akt zgonu, legitymacja ubezpieczonego lub zaświadczenie zakładu pracy, a także dowody osobiste zmarłego oraz członka rodziny, na którego wystawiane będą faktury.
Warto dodać, że zakład pogrzebowy przygotowuje ceremonię w kwocie nie przekraczającej kwoty zasiłku pogrzebowego, chyba że zamówione zostaną dodatkowe usługi związane z pochówkiem.

Dodatkowe usługi pogrzebowe

Poza wymienionymi wyżej usługami firma pogrzebowa oferuje:
– kremację,
– kosmetykę pośmiertną,
– trumny sosnowe, dębowe,
– urny ceramiczne, drewniane, metalowe i granitowe,
– wieńce i kwiaty,
– tabliczki, krzyże, klepsydry,
– oprawę muzyczną,
– ekshumacje,
– usługi kamieniarskie,
– pomoc prawną.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Zielona Góra – jakie świadczy usługi?

Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Namiot pogrzebowy – dlaczego warto?

Namiot pogrzebowy pełni bardzo ważną funkcję w trakcie ceremonii pogrzebowych. W przeszłości bardzo rzadko można było zobaczyć namiot pogrzebowy na cmentarzu, współcześnie jest to coraz częściej spotykany widok. Dlaczego? Namiot pogrzebowy — godna oprawa pogrzebu Czytaj więcej…

Zakłady pogrzebowe

Usługi pogrzebowe Kielce

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w końcu nadejdzie czas w naszym życiu, gdy ktoś z naszych bliskich odejdzie. Nie chcemy nigdy dopuszczać do siebie tej myśli, w szczególności gdy Czytaj więcej…