Na śmierć bliskiej osoby nie sposób się przygotować. Nawet wtedy, gdy widać jak z dnia na dzień ciężka choroba odbiera jej siły, zawsze mamy nadzieję, że coś się zmieni i nastąpi powrót do zdrowia. Niestety, nie zawsze tak jest i ludzie odchodzą, pozostawiając zrozpaczoną rodzinę. Na niej właśnie spoczywa obowiązek zorganizowania pogrzebu, co w obliczu rodzinnej tragedii nie jest sprawą łatwą. Wszystkie informacje i porady dotyczące wszelkich formalności znaleźć można na stronie internetowej pod hasłem „Poradnik pogrzebowy„.

Formalności związane z pogrzebem

Każdy pogrzeb związany jest z wypełnieniem pewnych formalności.

* Trzeba zacząć od karty zgonu, którą wystawia lekarz. Jest ona podstawowym dokumentem, na którego podstawie wydany zostanie skrócony akt zgonu.

* Co z ciałem osoby zmarłej? Najlepszym wyjściem jest telefon do firmy pogrzebowej. Po przyjęciu zlecenia pracownicy firmy przyjadą po odbiór osoby zmarłej. Zostanie ona przewieziona do chłodni, gdzie przebywać będzie do czasu pogrzebu.

* Jak wiadomo, koszty pochówku są niemałe, ale na szczęście w znacznej większości finansowane z zasiłku pogrzebowego. W tym miejscu możemy liczyć na pomoc firmy pogrzebowej. W naszym imieniu złożą odpowiednie wnioski do ZUS, a rozliczenie nastąpi bezpośrednio w firmie. Kwota z zasiłku powinna wystarczyć, by zorganizować uroczystość. Wymagane są jedynie dokumenty, a więc akt zgonu, legitymacja ubezpieczonego lub zaświadczenie zakładu pracy, a także dowody osobiste zmarłego oraz członka rodziny, na którego wystawiane będą faktury.
Warto dodać, że zakład pogrzebowy przygotowuje ceremonię w kwocie nie przekraczającej kwoty zasiłku pogrzebowego, chyba że zamówione zostaną dodatkowe usługi związane z pochówkiem.

Dodatkowe usługi pogrzebowe

Poza wymienionymi wyżej usługami firma pogrzebowa oferuje:
– kremację,
– kosmetykę pośmiertną,
– trumny sosnowe, dębowe,
– urny ceramiczne, drewniane, metalowe i granitowe,
– wieńce i kwiaty,
– tabliczki, krzyże, klepsydry,
– oprawę muzyczną,
– ekshumacje,
– usługi kamieniarskie,
– pomoc prawną.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zakłady pogrzebowe

Ile kosztuje przygotowanie zwłok do pochówku?

Usługi pogrzebowe Oleśnica generują zróżnicowane koszty – ważne jest to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które zagwarantuje korzystne warunki współpracy. Wiadomym jest, że zasiłek pogrzebowy nie zawsze pokrywa wszystkie koszty związane z organizacją uroczystości. Jednocześnie Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Testament – co trzeba o nim wiedzieć?

Opis sposobu rozporządzania majątkiem po śmierci właściciela oraz wskazanie osób, którym ów majątek zostanie przekazany to najkrótsza definicja testamentu – szczególnego rodzaju dokumentu, który reguluje całość kwestii spadkowych. Co o testamencie każdy wiedzieć powinien? Testamenty Czytaj więcej…

Organizacja pogrzebu

Kim jest Mistrz Ceremonii pogrzebowej?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi deklaruje, że jest ateistami lub agnostykami i mimo wychowania w jakiejkolwiek wierze postanawiają, że ich pogrzeb będzie zorganizowany w formie świeckiej. Jednakże takie pogrzeby, także wymagają kogoś, kto je Czytaj więcej…