Konieczność skonfrontowania się ze śmiercią członka rodziny bywa dla wielu osób ciężkim, wręcz traumatycznym przeżyciem. Nie zmienia to faktu, że najbliżsi zmarłego stają jednocześnie przed zadaniem zorganizowania pochówku. Pogrzeby to uroczystości, które wymagają zadbania o cały szereg rozmaitych kwestii formalnych i logistycznych. Dzisiejsza branża pogrzebowa rozwinięta jest jednak na tyle dobrze, że bez problemu można uzyskać kompleksową pomoc w tej kwestii. Co należy wiedzieć, wybierając zakład pogrzebowy?

Polski rynek Funeralny

Polski rynek funeralny obejmuje dziś coraz większą liczbę firm, które zajmują się profesjonalną obsługą pochówków. Zakładów pogrzebowych nie brakuje, warto jednak wybrać taki, który najbardziej odpowiadać będzie naszym indywidualnym potrzebom. Dobrze zatem, aby usługi pogrzebowe oferowane były w jak najszerszym zakresie. Żałoba i rozpacz, które zwykle towarzyszą najbliższym, bywają często paraliżujące na tyle, że uniemożliwiają samodzielne przeprowadzenie wszystkich czynności, obejmujących także skomplikowane niekiedy sprawy urzędowe, ubezpieczeniowe czy cmentarne. Wybrany zakład powinien zagwarantować organizację większości tych rzeczy, przeprowadzając oczywiście wszystko po dokładnych ustaleniach, zgodnych z wolą klientów. Każdy może mieć bowiem inne preferencje na wielu płaszczyznach – przykładem jest tu choćby kwestia wyznania. Nie wszyscy decydują się bowiem na pochówek katolicki – coraz częściej odbywają się w Polsce pogrzeby świeckie.

Podobnie jest z wyborem formy pochowania ciała. Tu dominują oczywiście tradycyjne pogrzeby zmarłego, umieszczonego w trumnie. Jednak od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się także kremacje zwłok, polegające na spaleniu szczątków w piecu kremacyjnym, które następnie umieszcza się w specjalnej urnie i dopiero wówczas dokonuje pochówku w grobie albo kolumbarium. Decydując się na tę opcję, warto na wstępie zapytać wybrany zakład, czy oferuje tego rodzaju usługi pogrzebowe, czy posiada własne krematorium itp. Członkowie rodziny zmarłego powinni mieć tu również szansę dokonania wyboru, czy chcą uczestniczyć kremacji, czy jednak wolą, aby odbyło się to bez ich udziału. Kompleksowe usługi pogrzebowe oferuje w Warszawie firma madar-uslugi-pogrzebowe.pl

Tradycyjne pogrzeby

Tradycyjne pogrzeby wymagają nieco większego nakładu pracy. Tu dodatkowo zadbać trzeba o trumnę, przygotowanie ciała zmarłego czy możliwość wcześniejszego pożegnania się w kaplicy. Zakład pogrzebowy musi dysponować różnego typu profesjonalnym sprzętem, który nie jest konieczny przy kremacji, jak choćby wózki czy windy. Bez względu na formę pogrzebu, warto dopytać, jak dokładnie wyglądać będzie wizualna oprawa pochówku i zaznaczyć swoje potrzeby. Oferowane dziś kompleksowe i przede wszystkim fachowe usługi pogrzebowe obejmują również szereg innych spraw, jak m.in. dobór kwiatów, przygotowanie nekrologów, rozwieszanie klepsydr w wybranych miejscach, transportowanie zwłok dostosowanymi do tego pojazdami, zapewnienie muzyki oraz fotografowanie lub filmowanie uroczystości.Oferowane przez zakład pogrzebowy Róża kompleksowe i przede wszystkim fachowe usługi pogrzebowe.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *