Śmierć bliskiej osoby zawsze przepełniona jest bólem i głębokim smutkiem. Należyty pochówek jest ostatnim religijnym i moralnym obowiązkiem bliskich w stosunku do osoby zmarłej. Pogrzeb Drogiej nam Osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar duchowy, ale też należytą oprawę. W takim wypadku warto skorzystać z usług zakładów pogrzebowych, które w sposób kompleksowy zajmują się organizacją pogrzebów. Jednym z nich jest Zakład pogrzebowy Zielona Góra. Jakie świadczy usługi i dlaczego warto z nich skorzystać?

Transport zamarłych, przechowywanie zwłok i formalności urzędowe

Zakład pogrzebowy z Zielonej Góry zajmuje się transportem krajowym i zagranicznym zwłok z miejsca śmierci do siedziby firmy, a także bezpośrednio na cmentarz. Transport odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Firma dysponuje chłodnią, w której zwłoki mogą być przechowywane z należytym szacunkiem aż do dnia pochówku. Oferuje również rozliczenie w ramach zasiłków pogrzebowych ZUS, KRUS lub WBE, a także pomaga w załatwianiu formalności dotyczących wykupienia miejsca na cmentarzu. Firma, korzystając z odpowiedniego upoważnienia, przygotowuje akt zgonu Osoby Zmarłej.

Szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych

Zakład pogrzebowy z Zielonej Góry oferuje duży wybór trumien, wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Gwarantuje szeroki asortyment akcesoriów takich jak krzyże, tabliczki kwiaty, wiązanki i wieńce. W zakresie usług jest też przygotowanie i strojenie grobu, a także miejsca, w którym będzie odbywać się uroczystość pogrzebowa.

Pogrzeby tradycyjne, balsamacja i kremacja

Firma pogrzebowa zapewnia możliwość pochówku tradycyjnego w trumnie, balsamację, jak i kremację zwłok. Kremacja odbywa się w specjalnym piecu kremacyjnym z zachowaniem wszelkich zasad etycznych, sanitarnych i ekologicznych. Prochy Zmarłego po spaleniu umieszczone są w urnie.

Oprawa muzyczna i fotograficzna

Uroczystość pogrzebowa podkreśla godność Zmarłej Osoby, ważne zatem, aby było to wydarzenie o pięknej oprawie wokalnej. Warto również skorzystać z usług fotograficznych, które upamiętnią te smutne, a zarazem wyjątkowe chwile.

Organizacja stypy

Zakład pogrzebowy organizuje również stypy dla uczestników pogrzebu. Jest to czas dzielenia się smutkiem, trudami okresu żałoby, a także wspomnieniami o Zmarłym.

Firma pogrzebowa Requies z Zielonej Góry oprócz szerokich i kompleksowych usług pogrzebowych świadczy też wsparcie duchowe osób pogrążonych w żałobie. Wszelkie czynności pogrzebowe wykonywane są z zachowaniem należytej powagi a pracownicy zakładu to osoby o wysokiej kulturze osobistej.


1 komentarz

Zielona Góra · 4 lutego 2022 o 13:21

Zielona Góra oferuje bardzo wiele dobrych firm pogrzebowych, można się z nimi zapoznać na stronie funer.com.pl

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *