Coraz częściej zdarzają się zgony Polaków w Niemczech, wtedy rodzina staje przed problemem sprowadzenia zwłok z Niemiec. Na szczęście w tym całym nieszczęściu w Polsce już działają wyspecjalizowane firmy, które pomagają załatwić wszelkie potrzebne formalności. Sprowadzenie zwłok z Niemiec przy pomocy odpowiednich firm pogrzebowych przestaje być wielkim i trudnym do rozwiązania problemem.

Co dzieje się po śmierci osoby mieszkającej w Niemczech?

Gdy osoba mieszkała sama w Niemczech, po jej śmierci policja niemiecka poszukuje rodziny, gdy jej się nie udaje znaleźć nikogo bliskiego, sprawę przekazuje danemu konsulatowi.
Po znalezieniu i poinformowaniu rodziny o śmierci, ta musi zająć się transportem zwłok do Polski i pogrzebem.

Organizacja przewozu zwłok

Decydując się na transport zwłok z Niemiec, trzeba zadecydować czy robi się to samodzielnie czy korzysta z usług firmy pogrzebowej. Tego rodzaju firmy i kontakty do nich można znaleźć na stronie internetowej: transport-zwlok-z-niemiec.pl. Pomoc określonego zakładu pogrzebowego pozwala na profesjonalny przewóz zwłok, na pozbycie się wszelkich problemów. Pracownicy zakładu działając w naszym imieniu załatwią wszystko kompleksowo za nas. Można jednak zorganizować przewóz zwłok samemu. W takim przypadku trzeba samemu załatwić kilka potrzebnych dokumentów. Należy też wiedzieć, że prawo sprowadzenia zwłok z Niemiec, przysługuje tylko najbliższej rodzinie osoby zmarłej.

Potrzebne dokumenty

Dokumenty, które należy załatwić by sprowadzić zwłoki to:
pozwolenie starosty, prezydenta miasta na przywiezienie zwłok,
zgoda konsula na przetransportowanie zwłok,
Do zgłaszania wniosków na powyższe zgody potrzebny nam będzie akt zgonu osoby, której transport ma dotyczyć.

Kategorie: Transport zmarłych

1 Comment

Niemcy-Polska · 13 maja 2020 o 20:14

Tu znajdują się zakłady pogrzebowe które zajmują się transportem zwłok do Niemiec i sprowadzaniem zmarłych z Niemiec do Polski i myślę, że każdy kto czytał ten artykuł powinien zapoznać się z tą stroną i opiniami na temat firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Kremacje

Organizacja pogrzebu na Bródnie

Zakład pogrzebowy Elizjum to niezwykłe miejsce, które wyróżnia się na rynku usług pogrzebowych. Dom Pogrzebowy Elizjum to nie tylko miejsce, gdzie organizowane są uroczystości pogrzebowe, ale również miejsce, w którym rodzina zostanie wysłuchana i otrzyma Czytaj więcej…

Transport zmarłych

Transport zwłok z Anglii do Polski – formalności i procedury

Anglia to kraj, w którym mieszka mnóstwo osób z Polski. Na wyjazd do tego państwa decydują się nie tylko pojedyncze osoby, lecz także całe rodziny. Niemniej nawet w przypadku przeprowadzki na stałe, mnóstwo rodzin pragnie, Czytaj więcej…

Transport zmarłych

Transport zwłok z zagranicy

Zdarzają się takie sytuacje kiedy bliska nam osoba umiera poza granicami kraju. Wówczas konieczne jest sprowadzenie zwłok do Polski. Trzeba jednak wiedzieć, że aby zwłoki móc do kraju przewieźć to spełnić trzeba szereg formalności.