Niemcy są jednym z krajów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, co oznacza, że odległość pomiędzy nimi nie jest zbyt duża. Sprzyja to sytuacji regularnych wyjazdów do Niemiec wielu z naszych rodaków w celach zarobkowych. W związku z tym faktem można, więc zauważyć, że wielu Polaków osiedla się tam na tymczasowy pobyt lub na stałe. Z tym wiąże się też fakt, że niektórzy umierają będąc poza ojczyzną. W takich sytuacjach niezbędna okazuje się usługa realizowana przez niektóre zakłady pogrzebowe, jaką jest solidne sprowadzanie zwłok z Niemiec.

transport zwłok z niemiec

Zwłoki kogoś zmarłego gdzieś z dala od miejsca zamieszkania czy tez jego ostatecznego pochówku, mogą być przewożone bez kremacji w specjalnie przystosowanych w tym celu pojazdach. Można je też sprowadzić po przeprowadzeniu kremacji, czyli w urnie, w postaci prochów – ten drugi sposób jest znacznie wygodniejszy, ale niektórzy preferują tradycyjny pochówek zmarłego. Sprowadzenie zwłok z Niemiec nie jest trudne z uwagi na brak problemów na granicy, co nie oznacza, że może to zrobić każdy. W celu sprowadzenia zwłok wystarczy jednak odpowiedni pojazd i oczywiście zakład, który ma tego typu usługi w swojej ofercie.

Większość punktów zajmujących się organizacją ceremonii pogrzebowych wspomina o takiej możliwości, co ma związek z rosnącym popytem na transport zwłok przez granice państw. Warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze, gdy w naszej rodzinie zdarzy się tego rodzaju nieszczęście, jakim jest odejście, gdzieś z dala od domu, kogoś nam bliskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

Transport zmarłych

Transport zwłok z Anglii do Polski – formalności i procedury

Anglia to kraj, w którym mieszka mnóstwo osób z Polski. Na wyjazd do tego państwa decydują się nie tylko pojedyncze osoby, lecz także całe rodziny. Niemniej nawet w przypadku przeprowadzki na stałe, mnóstwo rodzin pragnie, Czytaj więcej…

Transport zmarłych

Jak sprowadzić zwłoki z Niemiec do Polski?

Coraz częściej zdarzają się zgony Polaków w Niemczech, wtedy rodzina staje przed problemem sprowadzenia zwłok z Niemiec. Na szczęście w tym całym nieszczęściu w Polsce już działają wyspecjalizowane firmy, które pomagają załatwić wszelkie potrzebne formalności. Czytaj więcej…

Transport zmarłych

Transport zwłok z zagranicy

Zdarzają się takie sytuacje kiedy bliska nam osoba umiera poza granicami kraju. Wówczas konieczne jest sprowadzenie zwłok do Polski. Trzeba jednak wiedzieć, że aby zwłoki móc do kraju przewieźć to spełnić trzeba szereg formalności.